Lapino SądeckieLapino Sądeckie

Lapino Sądeckie - wino firmy Winmar, sprzedawane w szklanych lub plastikowych butelkach o pojemności 985 ml, w opozycji do standardowego litra.

Wino sprzedawane jest w sklepach monopolowych na terenie miasta Nowy Sącz i w jego okolicach (dawniej również dostępne w Krakowie i Rzeszowie). Występuje w smakach porzeczkowym, wiśniowym oraz brzoskwiniowym. Napój ten towarzyszy nie tylko miejscowym menelom, ale również porządnym rodzinom w czasie obiadów i przed snem. Dzieci pijają go w szkole, a dorośli w pracy.

Sądeckie parafie używają go jako wina mszalnego, aby zjednać sobie ludzi, stąd tylu mieszkańców Sącza chodzi do kościoła. Natomiast gdy nadchodzi czas na WOŚP, kwestujący zamiast serduszek rozdają butelki Lapina. Pijane jest na brzeg Dunajca i na Sądeckich Plantach.

 
Chełm Katalog stron Katalog stron winiarskich Katalog stron Katalog stron Jabole
Service provided by FreeWebTemplates.com
Ta strona zawiera treści z Nonsensopedii. Oryginalny artykuł był umieszczony pod nazwą Słownik:Tanie wino. Lista autorów jest dostępna w historii strony. Tekst Nonsensopedii jest udostępniony na licencji GNU Free Documentation License.